پیوندها
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

نروژ میکروماهواره های NORsat را به فضا پرتاب کرد

در 14 ژوئیه 2017، آزمایشگاه پرواز فضایی (SFL) با موفقیت دو میکروماهواره نروژی طراحی و ساخته شده توسط این آزمایشگاه را با پشتیبانی اداره سواحل نروژ، سازمان فضایی نروژ و آژانس فضایی اروپا، به فضا پرتاب کرد. اندکی بعد از پرتاب، هر دو ماهواره با ایستگاه های زمینی در نروژ، تماس گرفتند.

اولین ماهواره بنام NORsat-1 دارای یک گیرنده مدرن Automatic Identification System (AIS) برای دریافت پیام از کشتی های دریایی، مجموعه ای از Langmuir probes (دستگاهی برای تعیین دما و چگالی الکترون و پتانسیل الکتریکی پلاسما) برای مطالعه ویژگی های پلاسمای فضایی و یک رادیومتر Compact Lightweight Absolute برای اندازه گیری کل تابش های خورشیدی و تغییرات آن در طول زمان می باشد. محموله ها توسط شرکت Kongsberg Seatex، دانشگاه اسلو و مرکز تشعشعات جهانی مشاهدات هواشناسی- فیزیکی Physikalisch-Meterologisches Observatorium Davos World Radiation Center، تامین شده است.

دومین ماهواره بنام NORsat-2 علاوه بر گیرنده AIS، گیرنده دیگری بنام VHF Data Exchange (VDE) را نیز حمل می کند که قادر خواهد بود ارتباط دو طرفه ای را با پهنای باند بیشتر با کشتی ها، برقرار سازد. هر دو محموله توسط شرکت Kongsberg Seatex فراهم شده است. نصب آنتن VDE بر روی ماهواره 15 کیلوگرمی NORsat-2 با ابعاد 20X30X40 یکی از چالش های عمده بود که با موفقیت انجام گردید. ماهواره NORsat-2 اولین ماهواره برای ارائه خدمات VDE به نروژ خواهد بود.


١٤:٥٢ - چهارشنبه ١١ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦٣٣٨    /    تعداد نمایش : ٥٨٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: