پیوندها
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

استفاده از منظومه‌های ماهواره‌ای ارزان برای جاسوسی از کره شمالی

آمریکا برای بهبود ردیابی محل‌های پرتاب موشک در کره‌ی شمالی به دنبال استفاده از ماهواره‎های کوچک تجاری است که در مصارفی همچون مدیریت ترافیک یا نظارت بر محصولات کشاورزی استفاده می‌شوند. با پرتاب تعداد زیادی از این ماهواره‌ها که قرار است اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده انجام شود، اطلاعات ضروری از پایگاه‌های...

آمریکا برای بهبود ردیابی محل‌های پرتاب موشک در کره‌ی شمالی به دنبال استفاده از ماهواره‎های کوچک تجاری است که در مصارفی همچون مدیریت ترافیک یا نظارت بر محصولات کشاورزی استفاده می‌شوند.
با پرتاب تعداد زیادی از این ماهواره‌ها که قرار است اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده انجام شود، اطلاعات ضروری از پایگاه‌های پرتاب و تاسیسات هسته‌ای کره شمالی بدست می‌آید.
ماهواره‌های جاسوسی چند میلیون دلاری فعال کنونی آمریکا، در حال حاضر تنها یک سوم مساحت کره شمالی را تحت نظارت خود دارند؛ اما استفاده از تعداد زیادی ماهواره‌ی کوچک، علاوه بر کاهش هزینه‌های ساخت و نگه‌داری، دو مزیت دیگر دارند، یکی افزایش پوشش و قابلیت تصویربرداری از یک نقطه از ازوایای مختلف و دیگری امکان ادامه‌ی فعالیت حتی در صورت از کار افتادن چند عدد از ماهواره‌ها.
در همین راستا شرکتهای خصوصی زیادی برای ساخت چنین ماهواره‌هایی تلاش می‌کنند که یکی از آنها شرکت کاپلا اسپیس (Capella Space) می‌باشد. پیام بنازاده یکی از موسسان این شرکت می‌گوید ماهواره‎های ساخت کاپلا در اندازه‌ی یک کوله‌پشتی هستند و در آینده کوچکتر نیز خواهند شد.


١٤:٣٧ - چهارشنبه ١١ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦٣٣٢    /    تعداد نمایش : ٥٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: