جهش تولید
امروز : جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩

اخبار > فرصت‌های تجاری‌سازی شکار می‌شود

صفحه اصلی > اخبار 


چاپ

فرصت‌های تجاری‌سازی شکار می‌شود

زمانی که ایده‌ای از ذهنی شعله ور می‌شود فرد به فکر فرو می‌رود که با چه ابزار تجاری می‌تواند از این دارایی فکری حفاظت کند. ثبت اختراع آن ابزار است. حال با برگزاری کارگاه «شکارچی فرصت‌های تجاری‌سازی به کمک پتنت» فرصت کسب تجربه برای درآمدزایی از پتنت مهیا شده است.

پس نباید تنها به عنوان یک ابزار علمی به ثبت اختراع توجه کرد. اختراع‌ها ظرفیت‌های زیادی برای درآمدزایی دارند. با توجه به این موضوع کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به برگزاری کارگاه‌های ویژه کرده است. «شکارچی فرصت‌های تجاری‌سازی به کمک پتنت» عنوان یکی از این کارگاه‌ها است که 16 و 17 بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

 

پس ظرفیت‌های بالای پتنت برای درآمد زایی در این کارگاه بررسی می‌شود. زیرا اکنون این موضوع نه تنها مورد توجه صنایع و سرمایه گذاران قرار دارد بلکه استارتاپ‌ها و مراکز علمی مختلف را نیز درگیر خود کرده است.

در ایران نیز با وجود ظرفیت‌های فناورانه زیاد میان شرکت‌های دانش بنیان و نوپا توجه به این موضوع می‌تواند درآمدزایی برای کشور داشته باشد.

از این رو کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با رویکرد ویژه نسبت به تجاری‌سازی دارایی‌های فکری از محققان و صتعنگران در این حوزه حمایت می‌کند. ارائه آموزش‌های لازم در خصوص مالکیت فکری یکی از این جنبه‌های تمرکز در این حوزه است که می‌تواند نوع نگاه افراد به این حوزه پراهمیت و نحوه پرداختن صحیح به آن را تحت تأثیر قرار دهد.

 کارگاه آموزشی شکار فرصت‌های تجاری‌سازی به کمک پتنت، می‌تواند ه علاقه‌مندان این حوزه کمک کند و سطح اطلاعات آن‌ها و به تناسب آن عملکرد نسبت به دارایی‌های فکری را به شکل قابل توجهی بهبود می‌دهد. تعریف حقوق مالکیت فکری و اهمیت آن، اقسام مختلف حقوق مالکیت فکری، تعریف اختراع و شرایط ثبت آن، بیان فرآیند ثبت پتنت و نگهداری از آن و معاهدات مربوطه، بررسی اطلاعات اسناد پتنت و آموزش نحوه مطالعه آن و آموزش جستجوی پتنت اهدافی است که با برگزاری این کارگاه آموزشی دنبال می‌شود.

 

بر اساس این گزارش، دوره پیشین این کارگاه ۲۲ و ۲۳ آبان ماه سال جاری برگزار شد و علاقمندان با مباحث مرتبط با مالکیت فکری آشنا شدند. همچنین کانون در راستای برنامه‌های حمایتی خود برای آموزش بهتر در حوزه مالکیت فکری، اقدام به انتشار تقویم آموزشی زمستانه کرده که حوزه‌های مختلف مرتبط با مالکیت فکری را پوشش داده است .

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/25اخبار مرتبط:

*238 اختراع برای حمایت تایید شد

*حمایت مالی 90 درصدی کانون پتنت ایران از ثبت اختراع در خارج از کشور

*۸۴ اختراع ثبت بین‌المللی شد

*پتنت چیست؟/ نحوه ثبت مالکیت فکری و اختراع به صورت بین‌المللیشخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت