رونق تولید
امروز : چهارشنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٨

اخبار > خدمات بیمه مبتنی بر فناوری سلول های بنیادی توسعه می یابد

صفحه اصلی > اخبار 


چاپ

خدمات بیمه مبتنی بر فناوری سلول های بنیادی توسعه می یابد

سلول های بنیادی از فناوری هایی است که با سرعت در حال گسترش است از این رو نیاز است خدمات بالینی مبتنی بر این فناوری نیز توسعه یابد.

 

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیر علی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره تامین بسته خدمات بیمه ای محصولات حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی بیان کرد: تعداد مراکز پیوند سلول های بنیادی خونساز در سال های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است. همچنین انجام هزار و ۲۰۰ پیوند سالانه در این مراکز نشان از اهمیت تحت پوشش قرار گرفتن این خدمت در فهرست بیمه دارد.

حمیدیه ادامه داد: علوم و فناوری های سلول های بنیادی گسترش چشمگیری خواهد یافت. افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان و فناور در تولید و تجاری سازی محصولات این حوزه زمینه اشتغال را در کشور فراهم کرده است که خود مسیر توسعه خدمات بالینی مبتنی بر فناوری های سلول های بنیادی را هموار می کند.

وی همچنین ابراز کرد: لازم است خدمات تعرفه گذاری جدید سلول درمانی برای این حوزه تعریف شود‌. تعرفه های خدمات با سابقه سلولی همچون پیوند سلول های بنیادی خونساز (پیوند مغز استخوان) که در درمان بیماران سرطانی مورد استفاده است مستلزم بازنگری است.

 

دبیر ستاد توسعه فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برگزاری نشست مشترک با دفتر ارزیابی فناوری های سلامت، تدوین استاندارد و تعرفه خدمات سلامت گفت: در این نشست موضوع تامین بسته خدمات بیمه ای خدمات و محصولات حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی مورد بررسی قرار گرفت و اصلاح، ارتقا و تسهیل رویکرد ها موردنظر می باشد.

 

پایان پیام/۲۵

 


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت