جهش تولید
امروز : شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩

اخبار > ضریب دقت در تشخیص مواد با فناوری‌های جدید افزایش یافت

صفحه اصلی > اخبار 


چاپ

ضریب دقت در تشخیص مواد با فناوری‌های جدید افزایش یافت

به همت متخصصان داخلی ، امکان افزایش ضریب دقت در تشخیص مواد با فناوری های جدید در حوزه لیزر و فوتونیک در کشور فراهم شد .

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، سیدحسن توسلی مدیرعامل شرکت تکسان با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری دستگاه «میکروسکوپ رامان » برای آنالیزو تشخیص مواد با فناوری های بالا تولید شد . 

وی ضمن اشاره به اینکه اغلب آزمایشگاه های شیمی ، فیزیک و نانو مصرف کننده این محصول هستند گفت : پس از تولید توانستیم این محصول را به فروش رسانیم و این محصول به دلیل دقت بالایی که دارد در بسیاری از حوزه ها از جمله آزمایشگا ها کاربردی است .

توسلی در ادامه گفت : این محصول در کشورهای اروپایی ،آمریکا،چین و ژاپن تولید شده ولی با قیمت های بسیار بالا که درمقایسه با نمونه تولیدی ما اختلاف قیمت چشمگیر است .

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان خاطر نشان کرد : با توجه وجود نمونه های خارجی ما قادر به تامین 80 درصد از نیازهای مصرف کنندگان این محصول هستیم به طوری که مشتریان داخل کشور استقبال چشمگیری از تولید این محصول را داشتند .

وی با اشاره به این موضوع که این محصول دانش بنیان امکان تشخیص بیماری ها را هم دارد گفت : در کاربرد ثانویه این محصول تشخیص بیماری نیز تعریف شده است . تشخیص سنگ های قیمتی ، محلول های شیمی و مواردی از این دست نیز از جمله کاربردهای این محصول هستند .

مسوول پژوهشکده لیزر و پلاسما دانشگاه شهید بهشتی درباره میزان اشتغالزایی حاصل از تولید این محصول گفت : ما به صورت مستقیم با 10 نفرهمکاری داریم و به دلیل اهمیت موضوع بازاریابی در حال تقویت تیم بازاریابی هستیم و هرسال 6 کارگاه در دانشگاه های مختلف برگزار می کنیم تا در حوزه های برند سازی و شبکه های مجازی موفق شویم .  

وی با اشاره به اینکه نام این محصول در ژورنال های خارجی آمده است گفت : در سه نمایشگاه کره ، ژاپن و چین حضور داشتیم تا و با عراق نیز مذاکراتی داشتیم تا بتوانیم موضوع صادرات این محصول را نیز به طور جدی تری پیگیری کنیم . 

وی همچنین به حمایت های ستاد توسعه فناوری لیزر ، فتونیک معاونت علمی اشاره کرد و گفت :  با حمایت های این ستاد امیدواریم بتوانیم برای توسعه فناوری لیزر در کشور گام برداریم .

 

پایان پیام /26


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت